FREZYDERM Бустер крем-гел со хијалуронска киселина, 5 мл

FREZYDERM Бустер крем-гел со хијалуронска киселина, 5 мл
629,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045522C
favorite_border

Опис на производот

  • За 10-дневен третман
  • За сите возрасти
  • Дерматолошки тестирано
  • За надворешна употреба
  • Не содржи парабени       

Крем гел со хијалуронска киселина за зајакнување на ефективноста на вашиот дневен крем и подобрување на текстурата.

Хијалуронската киселина е структурна компонента на кожата. Нејзиниот хидрофилен карактер обезбедува висока хидратација и ја одржува густината на кожата.

Пакување: 5 мл

Состав: диметикон, вода, полисиликон-11, бутилен гликол, ксилитилглукозид, анхидроксилитол, борон нитрид, метилпропанедиол, хијалуронска киселина, силанетриол, екстракт од Artemia, ксилитол, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, децил глукозид, пропилен гликол, децилен гликол, феноксиетанол, парфем. После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Употреба: по 1 капка распределете ја со кружно движење на чело, брада, и два образи (вкупно 4 капки).

Напомена: со едно притискање на пумпата се ослободуваат две капки.

Пакувањето содржи 40 капки.
Потоа нанесете го вашиот дневен крем.
Не го заменува дневниот крем.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се