FREZYDERM Crilen гел за после убод, 30 мл

FREZYDERM Crilen гел за после убод, 30 мл
209,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034678C
favorite_border

Опис на производот

  • За деца над 1 година и возрасни
  • Не содржи амониум хидроксид
  • За надворешна употреба
  • Дерматолошки тестирано

Гел наменет за ублажување на симптомите по убоди од инсекти, допир со медузи и реакција од коприви. Ја омекнува и освежува кожата, штити од инфекции и ги ублажува иритациите и чешањето.

Пакување: 30 мл                                                  

Содржина

Состав: вода, етанол, лаурет-9, циклометикон, пантенол, пропилен гликол, етоксидигликол, бутилен гликол, eкстракт од алое вера, алантоин, глицеризинска киселина, агератум (Ageratum conyzoides), теснолисна врбовка (Epilobium angustifolium), матил лактат, ПЕГ-40 хидрогенирано рицинусово масло, ППГ-26 бутет 26 акрилати/С10-30 алкил акрилат-кросполимер, карбомер, бензофенон-4, бензил алкохол, триетаноламин, имидазолидинилуреа, метил парабен, пропил парабен, динатриум ЕДТА, парфем, цинамил алкохол, кумарин, гераниол, бензил бензоат, цитронелол, хексил цинамал, линалол, алфа-изометил јонон, CI 42051.
 

Употреба: веднаш по убодот на погоденото место нанесете од гелот и нежно масирајте.

Нанесете повторно, колку што е потребно.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се