FREZYDERM Crilen Пена со репелентно дејство 150 мл

FREZYDERM Crilen Пена со репелентно дејство 150 мл
525,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045529C
favorite_border

Опис на производот

Хидратантна и заштитна пена со репелентно дејство против инсекти.

  • Дерматолошки тестирано
  • За надворешна употреба
  • За возрасни и деца над 1 година

Хидратантната пена со посебна арома на есенцијални масла ја хидрира, омекнува и штити кожата од убоди на инсекти.

Пакување: 150 мл

Состав: вода, алантоин, изобутан, диметикон, полиглицерил-2 сесквизостеарат, сквален, диетил толуамид, хексилен гликол, циклопентасилоксан, цитронела, црн ким, пропан, диметил фталат, шеа путер, див германиум, натриум лауроил глутамат, пропилен гликол, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, С12-13 парет-3/С12-13 парет-23, лимонска киселина, токоферил ацетат, дивинилдиметикон/диметикон кополимер, триметилсилоксисиликат, циклохексасилоксан, диазолининил уреа, ди-скроб фосфат, ПЕГ-6, BHT, бутан, метилпарабен,  пропилпарабен, ПЕГ-32, динатриум ЕДТА.

Употреба: Пред употреба протресете.
Нанесете на кожата.
Немасна формула, која обезбедува свежина и заштита во текот на неколку часа. Да се избегнува контакт со очи и уста.
Да не се користи на иритирана кожа и рани.

  • Наменето за деца над 1 година.

Мерки на претпазливост:

Боцата е под притисок.
Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С.
Не ја фрлајте и оштетувајте боцата ниту по празнењето.
Не прскајте на отворен пламен или други извори на оган.

 Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се