FREZYDERM Crilen Рол-он против комарци, 50 мл

FREZYDERM Crilen Рол-он против комарци, 50 мл
399,00 ден.
339,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
050721C
favorite_border

Опис на производот

Хидратантна заштитна емулзија со репелентно дејство против инсекти

  • Дерматолошки тестирано
  • За надворешна употреба
  • За возрасни

Хидратантна заштитна течна емулзија со посебна арома на есенцијални масла. Crilen емулзијата содржи гликоза, ксилитол и заштитни агенси. Ја хидрира, омекнува и штити кожата од убоди на инсекти. Специјално пакување за брза и лесна апликација.

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: вода, диетил толуамид, коко-каприлат/капрат, дибутил адипат, глицерин, трихептаноин, акрилати кополимер, хексилен гликол, масло од лимонова трева, бутилен гликол, диметил фталат, каприлик/каприк триглицериди, полиметилсилсекиоксан/силика кросполимер, трилаурет-4 фосфат, ксилитол, ксилитилглукозид, анхидроксилитол, натриум лауроил глутамат, сорбитан каприлат, акрилати/бехенет-25 метакрилат кополимер, динатриум ЕДТА, феноксиетанол, натриум хидроксид, цитрал, цитронелол, еугенол, фарнезол, гераноил, д-лимонен, линалол.

Употреба: Протресете добро пред употреба. Нанесете од емулзијата на откриените делови од телото.

Да се избегнува контакт со очи и уста.

Да не се користи на иритирана кожа.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се