FREZYDERM Crilen Збогатен крем со репелентно дејство за возрасни, без мирис, 125 мл

FREZYDERM Crilen Збогатен крем со репелентно дејство за возрасни, без мирис, 125 мл
519,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050719C
favorite_border

Опис на производот

Хидратантен заштитен крем со репелентно дејство против инсекти

  • Без мирис
  • Дерматолошки тестирано
  • За надворешна употреба
  • За возрасни

Хидратантен заштитен крем со репелентно дејство против инсекти без мирис. Crilen кремот содржи хијалуронска киселина, триметилглицин, алантоин и заштитни агенси. Ја хидрира, омекнува и штити кожата од убоди на инсекти.

Пакување: 125 мл.

Содржина

Состав: вода, диетил толуамид, хексилен гликол, диметил фталат, пропилен гликол, глицерил стеарат, цетеарил алкохол, цетостеарил алкохол, диметикон, ПЕГ-100 стеарат, натриум хијалуронат, алантоин, бетаин, натриум цетеарил сулфат, натриум лаурил сулфат, ПЕГ-20 стеарат, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, карбомер, метилпарабен, пропилпарабен, имидазолидинил уреа, триетаноламин.

Употреба: Нанесете од кремот на откриените делови од телото со нежна масажа. Crilen кремот ја омекнува и штити кожата неколку часа.

Да се избегнува контакт со очи и уста.

Да не се користи на иритирана кожа.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се