FREZYDERM Крем за перианална регија и хемороиди, 50 мл

FREZYDERM Крем за перианална регија и хемороиди, 50 мл
399,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
030806C
favorite_border

Опис на производот

  • Крем за смирување на кожата во перианалната регија
  • Збогатен со растителни активни состојки
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парфем и бои
  • Крем за омекнување на кожата што помага за ублажување на симптомите на хемороиди и фисури во перианалната регија
  • Растителните состојки обезбедуваат смирувачки ефект
  • Не остава масни траги

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состојки: вода, C12-20 киселина ПЕГ-8 естер, цинк оксид, глицерил стеарат, лаурет-9, шеа путер, ПЕГ-100 стеарат, масло од сончогледово семе, етоксидигликол, дестилат од хамамелис, пантенол, цетил алкохол, екстракт од јачмен, диметикон, екстракт од невен, екстракт од врбица, екстракт од лист од рузмарин, арганово масло, масло од авокадо, бисаболол, глицеретинска киселина, морски зрнастец, авокадо, зантоксилум, олеил алкохол, динатриум ЕДТА, метилпарабен, пропилпарабен, имидазолидинил уреа, ксантин гума.

Употреба: На чиста кожа нанесете од кремот 3-4 пати во текот на денот, особено навечер.
За надворешна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се