FREZYDERM Lice Free Сет против вошки, 2 x 125 мл

FREZYDERM Lice Free Сет против вошки, 2 x 125 мл
765,00 ден.
651,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
033374C
favorite_border

Опис на производот

  • Специјален третман за отстранување на вошки
  • Активни растителни состојки
  • Дерматолошки тестирано
  • Само за надворешна употреба
  • Брзо и лесно за употреба

LICE FREE SET е третман за ефикасно и безбедно отстранување на вошки.

Сетот содржи:

  • Шампон 125 мл
  • Лосион во форма на спреј 125 мл
  • Специјален чешел

Пакување: 2 х 125 мл

Содржина

Состав: aктивни растителни состојки (нетоксични пестициди), eтерично масло од чајно дрво, eтерично масло од лаванда и гераниум, eкстракт од невен, ним.

Не содржи инсектициди.

Употреба:

  • Фаза 1: нанесете од лосионот на целата површина на косата, особено во близина на фоликулите (коренот на влакното). Избегнувајте ја областа околу лицето. Масирајте нежно и оставете лосионот да дејствува 30-40 минути. Отстранете ги вошките и гнидите со чешлање на косата со специјалниот чешел. Исчистете го чешелот внимателно.
  • Фаза 2: нанесете од шампонот и оставете производот да дејствува 3 минути. Исплакнете.

Повторувајте го третманот секој ден во тек на 4-5 дена.

Се препорачува повремено проверување на скалпот и повторување на третманот на 7-иот, 10-тиот и 14-тиот ден, за да се избегне изведување на нови вошки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се