FREZYDERM Нијансиран балсам за околу очи, 15 мл

FREZYDERM Нијансиран балсам за околу очи, 15 мл
669,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045520C
favorite_border

Опис на производот

Спречува потеченост и појава на темни кругови околу очите.

  • За сите возрасти
  • Дерматолошки и офтамолошки тестирано
  • Не содржи парабени
  • За надворешна употреба

Нежниот балсам за околу очи ја спречува појавата на ќесички и темни кругови под очите, ја подобрува микроциркулацијата, спречува потеченост, ја зголемува еластичноста и ги измазнува брчките.

Овозможува лесна покриеност и природна нијанса и сјај на кожата.

Активни состојки: морски полисахариди, Chrysanthemum indicum, подмалдувачка липоамино киселина.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: вода, CI 77891, глицерин, шеа путер, пропилхептил каприлат, цетеарил алкохол, масло од семки од арган, неопентил гликол дикаприлат/дикапрат, арахидил алкохол, метилпропанедиол, дипалмитоил хидроксипролин, диметикон, екстракт од Ascophyllum nodosum, екстракт од Asparagopsis armata, екстракт од Chrysanthemum indicum, екстракт од рузмарин, аргинин, арахидил глукозид, цетеарил глукозид, бисаболол, сквален, бехенил алкохол, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметилтаурат кополимер, натриум цитрат, сорбитол, бутилен гликол, каприлил гликол, динатриум ЕДТА, фенилпропанол, полисорбат 60, хлорфенизин, хидроксиацетофенон, CI 77491, CI 77492, ксантан гума.

Употреба: за секојдневна употреба. Во случај на дермална реакција, престанете со употреба.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се