FREZYDERM Ноќен крем за корекција на темни дамки, 50 мл

FREZYDERM Ноќен крем за корекција на темни дамки, 50 мл
819,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041240C
favorite_border

Опис на производот

Ноќен крем со активни липозоми за превенција и корекција на темни дамки

  • Дерматолошки тестирано
  • Без аеросол
  • За надворешна употреба

Ноќниот крем за лице со активни липозоми со 3 агенси за белеење, ексфолирачки ензими, хидроксипролин и хранлив комплекс на соја и керамиди, со повеќекратно дејство, овозможува хидратација, ексфолиација и заштита на кожата од слободни радикали.

Ефектот на белеење се остварува преку инхибиција на сите 3 фази на меланогенезата.

Пакувањето без воздух го минимизира ризикот од оксидација.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, каприлик/каприк триглицериди, изононил изононаноат, глицерин, екстракт од цвет од бела рада, масло од јојоба, сквален, натриум акрилати кополимер, глицерил стеарат, хидрогенизиран полиизобутен, фосфолипиди, арбутин, алоесин, екстракт од глицин семе  од соја, церамид 3, токоферол, токоферил ацетат, аскорбил палмитат, натриум хијалуронат, лецитин, сончогледово масло, дипалмитоил хидроксипролин, бацилус фермент, ПЕГ-100 стеарат, полиглицерил-10 стеарат, пропилен гликол, алкохол, триетаноламин, натриум метабисулфат, динатриум ЕДТА, феноксиетанол, метилпарабен, етилпарабен, пропилпарабен, парфем, линалол, амил цинамил, цитронелол, кумарин, гераниол. Серискиот број, датумот на производство и рокот на употреба се назначени на амбалажата.

Употреба: се нанесува на чиста кожа на лице и врат навечер во период од најмалку 3 месеци. Притиснете ја пумпата неколку пати пред првата употреба.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се