FREZYDERM PROFlamine Крем за заштита, обновување и регенерација на кожата, 40 мл

FREZYDERM PROFlamine Крем за заштита, обновување и регенерација на кожата, 40 мл
669,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034256C
favorite_border

Опис на производот

 • Крем за заштита, обновување и регенерација на кожата 
 • Дерматолошки тестирано
 • Не содржи парабени, бои и парфеми
 • За надворешна употреба
 • Со Saccharomyces Cerevisiae, колаген хексапептиде, натриум хијалуронат, декапептид-4

Изгорениците од сонце, лупењето, дермабразијата, изгорениците од термичко или хемиско потекло, хируршките и ласерските третмани и останатите рани и иритации претставуваат нарушување на балансот на епидермисот кои предизвикуваат црвенило, болка и непријатност на кожата.

Производот Proflamine е нежен крем формулиран за да обезбеди хидратација, олеснување на симптомите, да придонесе за закрепнување на кожата и да го забрза нејзиното обновување.

 • Содржи поливалентна комбинација на активни состојки, навлажнувачки фактори, агенси за реструктурирање кои помагаат во анти-микробна заштита, намалување на болката, обезбедуваат ефект на ладење и смирување на кожата
 • За хидратација, е одговорна хијалуронската киселина со висока и ниска молекуларна тежина, која обезбедува соодветна хидратација на површината на кожата и помага во обновување на длабинските слоеви на кожата
 • За обновување на кожата помага мешавината од специјални масла, како што е масло од центела, масло од невен, масло од шипинка комбинирано со колаген хексапептиди
 • Анти-микробната заштита е потпомогната со активноста на екстракт од лист од маслинка и масло од ним
 • Во намалувањето на болката помага ектрактот од арника, Lipodipeptide Agr-Tyr и квасец
 • Ментил РСА и смоквата нудат ефект на ладење и чувство на смирување на кожата
 • Комбинацијата на алое, пантенол, алантоин и екстракти од див костен и врбовка ја смируваат надразнетата кожа
 • Кремот е базиран на структура од течни кристали, што овозможува продолжено ослободување на активните состојки врз кожата

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: вода, масло од сончогледово семе, бутилен гликол, пантенол, каприлик/каприк триглицериди, цетеарил алкохол, циклопентасилоксан, масло од семе од шипинка, арахидил алкохол, глицерин, маслинки, див костен, Arnica Montana, екстракт од алое вера, екстракт од лист од Melia Azadirachta, екстракт од врбица, екстракт од невен, екстракт од рузмарин, екстракт од Saccharomyces Lysate, екстракт од азиска центела, екстракт од смоква, екстракт од јоргован, алантоин, токоферол, натриум хиалуронат, декапептид-4, хексапептид-9, ацетил дипептид-1 цетил естер, цинк глуконат, кофеин, сквалан, амониум глициризат, цетеарил глукозид, арахидил глукозид, сорбитол, манитол, ментил РСА, октилдодецил РСА, бехенил алкохол, хидроксиетил акрилат / натриум акрилолдиметилтаурат кополимер, лаурет-3, полисорбат 60, етилхексилглицерин, феноксиетанол, имидазолидинил уреа, триетаноламин, хидроксиетилцелулоза, ксантам гума. 

После првото отварање да се користи до 12 месеци. Да се чува на места недостапни на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се