FREZYDERM Sensitive Kids Детски гел за обликување на косата 100 мл

FREZYDERM Sensitive Kids Детски гел за обликување на косата 100 мл
268,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
048464C
favorite_border

Опис на производот

  • Хипоалергено
  • Дерматолошки тестирано
  • Едноставно и безбедно
  • Со биотин, провитамин Б5, витамин ПП
  • Со природни памучни олигосахариди и пченични протеини
  • Не содржи глутен
  • Минимизирање на алергиските реакции
  • Не содржи ароматични алергени, глутен, SLES, силикони, парабени, сапун и боја

Нежен гел за обликување на коса, специјално формулиран за нормална, чувствителна или иритирана детска кожа. Одлично ја обликува косата, а во исто време ја хидрира, потхранува и заштитува.

Едноставноста на состојките овозможува ефикасна грижа за чувствителната детска кожа.

  • Sensitive Kids линијата е еволуција на успешната Baby Line за третман и нега на нормална и чувствителна кожа на новороденчиња и деца.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: вода, VP/VA кополимер, аргинин, бутилен гликол, карбомер, хидролизиран пченичен протеин, екстракт од вид на памук Gossypium herbaceum, биотин, ниацинамид, пантенол, глицерин, ПЕГ-40 хидрогенирано рицинусово масло, ППГ-26-бутет-26, днатриум ЕДТА, феноксиетанол, хлорфенизин, етилхексилглицерин, бензофенон-4, парфем.

Употреба: За секојдневна употреба, на сува или мокра коса.
Погодно и за возрасни лица.
За надворешна употреба.
После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се