FREZYDERM Sensitive Kids Пена за интимна хигиена за бебиња, деца и тинејџери, 250 мл

FREZYDERM intime girl foam 250ml intimen gel za devojcinja
FREZYDERM Sensitive Kids Пена за интимна хигиена за бебиња, деца и тинејџери, 250 мл
492,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045519C
favorite_border

Опис на производот

Пена за интимна хигиена - за бебиња, деца и тинејџери.

  • Дерматолошки тестирано
  • Хипоалергено
  • Не содржи SLES-конзерванси, силикони, сапун, алкохол и бои
  • Ги елиминира алергиските реакции

Специјална формула за заштита на нормалната флора и зајакнување на природните одбранбени сили.

Пена со нежни сурфактанти е наменета за нега и чистење на чувствителната интимна област кај девојчињата и за заштита и третирање на специфичен и неспецифичен вулвовагинитис.

Педијатрискиот вулвовагинитис бара брза и сериозна реакција со цел да се избегнат последиците во подоцнежните години.

Екстрактот од магнолија штити од бактерии и непријатни мириси, а камилицата, алое верата и пантенолот го ублажуваат воспалението. Природните хидратантни фактори (NMF) придонесуваат за хидратација на интимната областа, а бета-глуканите во комбинација со млечните естери штитат од вулвовагинитс.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, натриум кокоамфоацетат, динатриум лаурет сулфосуцинат, ПЕГ-200 хидрогенизиран глицерил палмат, натриум лауроил саркозинат, метилпропанедиол, ПЕГ-6 каприлик/каприк глицериди, натриум капроил/лауроил лактилат, екстракт од лист од алое веа, екстракт од цвет од камилица, екстракт од магнолија, алантоин, пантенол, натриум РСА, фруктоза, уреа, глицин, инозитол, натриум карбоксиметил бетаглукан, натриум лактат, натриум фосфат, каприлил гликол, динатриум фосфат, ниацинамид, млечна киселина, тетранатриум глутамат диацетат, тринатриум цитрат, ПЕГ-7 глицерил кокоат, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, поликватерниум-7, ППГ-26-бутет-26, фенилпропанол, парфем.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се