FREZYDERM Сина паста за инстант белеење на заби, 75 мл

FREZYDERM whitening blue toothpaste
FREZYDERM Сина паста за инстант белеење на заби, 75 мл
335,00 ден.
285,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041827C
favorite_border

Опис на производот

  • Иновативно пакување

Дневните навики како пушењето, кафето и црвено вино, честото користење на средства за плакнење на устата и стареењето ја нарушуваат природната белина на забите.

Комбинацијата на силиконски гранули и специјализирана сина боја дава моментален ефект на белење, отстранувајќи и неутрализирајќи ги жолтите дамки од забите.

Уникатниот состав на оваа паста според најновата технологија обезбедува долготрајна нега и свежина.

  • Дисперзијата на сина боја, специјално дизајнирана за заби, обезбедува моментална неутрализација на жолтите дамки и дисколорациите на површината на забите.
  • Состојката цименол се бори против појавата на забен камен и спречува создавање на орален биофилм.
  • Флуорид (0.32% натриум флуорид 1450 ppm) штити од кариес.

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: сорбитол, хидриран силикат, вода, ПЕГ-32, натриум сахарин, силика, натриум флуорид, натриум лауроил саркозинат, натриум бензоат, о-цимен-5-ол, целулозна гума, CI 77007, CI 74260, арома.

Употреба: секојдневна употреба 2-3 пати во текот на денот.

Погодна за возрасни и деца над 6 години.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се