FREZYDERM Sun Лосион за бебиња за заштита од сонце СПФ 25, 100 мл

FREZYDERM Sun Лосион за бебиња за заштита од сонце СПФ 25, 100 мл
749,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034752C
favorite_border

Опис на производот

  • Лосион за заштита од сонце за бебиња и деца со заштитен фактор - СПФ25
  • За лице и тело
  • Од раѓање
  • Дерматолошки тестиран
  • Водоотпорен
  • Не содржи парабени и бои
  • Заштита од UVA-UVB VIS-IR со природни филтри

Лосион за заштита од сонце за бебиња и деца со природни филтри, витамин Е и пантенол. Ја штити кожата од дехидратација и иритации. Специјално формулиран за кожа чувствителна на хемиски филтри.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: вода, C12-15 алкил бензоат, титан диоксид, цинк оксид, изононил изононаноат, глицерин, изохексадекан, масло од семе на сончоглед, PEG-30 диполихидроксистеарат, хексил лаурат, цетил PEG/PPG-10/1 диметикон, полиглицерил-4 изостеарат, цетил диметикон, цериум диоксид, дикрапилил карбонат, алумина, C30-45 алкил метикон, полихидроксистеаринска киселина, пантенол, токоферол ацетат, токоферол, биосахарид гум-4, пчелин восок, микрокристален восок, стероли на глицин соја, дистеардимониум хекторит, дихидромирценол, каприлил гликол, циклохексасилоксан, циклопентасилоксан, C18-70 изопарафин, C30-45 олефин, PEG-5 пентаеритрил етер, PPG-5 пентаеритрил етер, хексадецен, триетоксикаприлилсилан, стеарил стеарат, метикон, динатриум ЕДТА, магнезиум сулфат, пропилен карбонат, силика, феноксиетанол.

Употреба: За надворешна употреба.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се