FREZYDERM Velvet Color Medium Пудра за лице, 30 мл

Frezyderm Velvet Colors Regulator Matifying Effect Medium pudra za lice
FREZYDERM Velvet Color Medium Пудра за лице, 30 мл
839,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055241C
favorite_border

Опис на производот

Шминка за идеален резултат на покривност со кадифена, мат текстура која го усовршува изгледот на кожата. Има специјална технологија за интеграција на бојата прилагодена на природниот тен на кожата, за целосно беспрекорно и природно покривање на несовршеностите без ефект на „маска“. 

Со патентирана технологија Second Skin Velvet, за лесно чувство, без задушување на кожата, апсорпција на маснотии и мат изглед кој трае повеќе од 6 часа. 

Дополнително, има специјално дизајниран состав со микрокристали и иновативни пигменти за ефект на оптичко заматување што создава слика на совршен и уникатен сјај на кожата, со спектакуларен ефект на пополнување на брчките.

Внимателно избраната комбинација на антиоксидантни активни состојки вклучени во составот на оваа пудра нуди заштита од оксидативен стрес, сончево зрачење, сина светлина, загадувачи на животната средина и фотостареење.

  • За секоја возраст и секој тип на кожа (дури и масна, склона кон акни)
  • За чувствителна кожа склона кон алергии
  • Со мат ефект за беспрекорен изглед на кожата
  • Се користи и како прајмер
  • Не ја валка облеката
  • 20% апсорпција на себум
  • 84% визуелно измазнување на брчките
  • Некомедогено
  • Дерматолошки тестирано 

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: изододекан, дибутил адипат, диметикон/бисизобутил ППГ-20 кросполимер, каприлил метикон, диметикон, титаниум диоксид, октокрилен, акрилати/политриметилсилоксиметакрилат кополимер, изопропил титаниум триизостеарат, екстракт од лист на рузмарин, масло од сончогледово семе, каприлил гликол, етил ферулат, токоферол, стаклени микрокристали, силика, диметикон/винил диметикон кросполимер, CI 77491, CI 77492, CI 77499.

Употреба: Нанесете на вашето лице по употреба на дневниот крем. Може да се користи и како прајмер пред нанесување на покривна шминка.

После првото отварање да се користи до 12 месеци. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се