GALAFARM Медогал сируп 100 мл

GALAFARM Медогал сируп 100 мл
122,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
003850C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Медогал сируп со екстракти од корен на бел слез и херба на тимјан, за разни видови на кашлица.

Медогал сирупот содржи екстракти од корен на бел слез и херба на тимјан. Слузните материи кои ги содржи коренот на бел слез ја обложуваат воспалената слузница на устата и грлото, заштитувајќи ја на тој начин од дразби кои ја активираат кашлицата, додека активните состојки на екстрактот од херба на тимјан го стимулираат излачувањето на бронхијална слуз, го разредуваат густиот жилав секрет и го олеснуваат искашлувањето. Медот допринесува за зголемување на отпорноста на организмот. Медогал сирупот се препорачува за ублажување на различни видови на кашлица и олеснување на искашлувањето при полесни воспаленија на горните дишни патишта, проследени со кашлица.

  • Без вештачки бои
  • Со вкус на јагода

Пакување: 100 мл

Содржина

Употреба:

  • Деца над 6 години и возрасни: 10 мл, три пати на ден
  • Деца од 4 до 6 години: 5 мл, три пати на ден

Не се препорачува употреба на сирупот кај деца под 4 години, бремени жени и доилки. Медогал сирупот содржи шеќер, поради што не се препорачува кај лица со шеќерна болест.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се