GALAFARM Нафагал 0.5% капки, 10 мл

Galafarm Nafagal 0,5%
GALAFARM Нафагал 0.5% капки, 10 мл
52,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
003851C
favorite_border

Опис на производот

Капки за нос, раствор 0,5%

Индикации

  • Брзо ублажување на симптомите на затнат нос кај ринитис и риносинузитис

Пакување: 10 мл.

Содржина

Состав

1 мл - 0,5% капки за нос содржат:

  • Нафазолин хидрохлорид 0,5 мг

Дозирање

Кај деца од 5-14 години, се препорачува 2-4 капки на 6 до 8 часа.

Доколку после 3-5 дена симптомите и понатаму се присутни, треба да се прекине со употребата на лекот и да се консултира лекар.

Не се препорачува употреба кај деца под 5 годишна возраст, без препорака од лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се