GALAFARM Реумагал - руска вода, 100 мл

GALAFARM Реумагал - руска вода, 100 мл
92,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
003955C
favorite_border

Опис на производот

Реумагал - руска вода делува антиревматично, аналгетски и локално анестетски. Ја забрзува циркулацијата, ги смалува отоците и ги ублажува болките на местата на кои се нанесува.

Се користи за:

  • Ревматски болки
  • Грб, врат и мускулни болки (истегнување , нагмечување, спортски повреди)
  • Истегнувања, лумбаго и неуралгија

Реумагал руска вода содржи бензокаин, прокаин, хидрохлорид и ментол.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав:

  • Активни супстанции: ментол, бензокаин, прокаин хидрохлорид.
  • Помошни состојки: етанол 96% v/v, прочистена вода.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се