GALAPRO Капки за деца со прополис и ехинацеа, 10 мл

GALAPRO Капки за деца со прополис и ехинацеа, 10 мл
79,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
012788C
favorite_border

Опис на производот

Се употребува превентивно во состојби кога постои зголемен ризик од инфекции:

  • Настинка
  • Грип (акутни и хронични инфекции на респираторните патишта)
  • Намален апетит
  • Напорна физичка или умствена работа
  • Физички и емотивен стрес, намалена концентрација, нервоза
  • Исцрпеност после болест
  • Може да се употребува и надворешно кај воспалителни состојби како апцеси, рани, егземи, опекотини, херпес

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: 

10 мл раствор содржи 10% пропилен гликолен раствор со прополис, глицерински екстракт од корен на ехинацеа пурпуреа 1:5 2,50 г

Мерки на претпазливост: не се препорачува на лица алергични на пчелини производи, бремени жени, во период на лактација како и во период на планирање бременост.

Дозирање и начин на употреба:

  • Деца од 2-6 год. : 10 капки, 3 пати дневно
  • Деца од 6-10 год. : 20 капки, 3 пати дневно

Капките се накапуваат на коцка шеќер и постепено се растопуваат во уста или се раствораат во чаша вода.

За надворешна употреба се нанесуваат локално на кожата или слузокожата.

Капките се препорачува да се употребуваат континуирано до 8 недели, а потоа се прави пауза од 1 недела. На тој начин се постигнува оптимален ефект од ехинацеата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се