GALENIKA Анбол Кардио 100 мг, 30 таблети

GALENIKA Анбол Кардио 100 мг, 30 таблети
118,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
052624C
favorite_border

Опис на производот

Ацетилсалицилната киселина, во дозата која е присутна во овој лек, и припаѓа на групата лекови кои се нарекуваат антитромботици. Тромбоцитите се крвни клетки, помали од црвените и белите крвни зрнца, кои се слепуваат при згрутчување на крвта. Спречувајќи го ова слепување, антитромботичките лекови ја намалуваат можноста за настанување на крвно згрутчување (тромб).

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав:

Една таблета содржи 100 мг ацетилсалицилна киселина.

Употреба:

Лекот земајте го со вода, најдобро на празен желудник, барем еден час пред оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се