GALENIKA Лактодерм, 60 капсули

galenika Lactoderm laktoferin+kolostrum+cink+vitamin e koza
GALENIKA Лактодерм, 60 капсули
874,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Категорија
Бренд
Шифра
053400C
favorite_border

Опис на производот

Додаток во исхраната со лактоферин, колострум добиен од кравјо млеко, витамин Е и цинк, наменет за кожата. Помага при акни. Цинкот придонесува за одржување на нормална кожа и нормална функција на имунолошкиот систем. Витаминот Е и цинкот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав: колострум добиен од кравјо млеко, цинк глуконат, DL-алфа-токоферилацетат, лактоферин добиен од кравјо млеко, магнезиум стеарат, микрокристална целулоза (средство за зголемување на волуменот), хидроксипропил метилцелулоза (капсула), титаниум диоксид и жолт железо оксид (бои).

Употреба:

  • Возрасни и деца над 12 години: 2 пати дневно по една капсула пред доручек.

Мислења на потрошувачи

anngelmlnv
5
.
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се