GALENIKA Олиговит, 30 таблети

Galenika Oligovit Complex 20 kompleks
GALENIKA Олиговит, 30 таблети
291,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
000633C
favorite_border

Опис на производот

Олиговит филм обложените таблети се комбинација на 10 витамини и 10 најпотребни минерали. Oлиговит филм обложените таблети можат да ги задоволат зголемените потреби на организмот за витамини и минерали како и да се надокнади нивниот недостаток во исхраната (еднолична исхрана, диета, алкохолизам). Витамините и минералите кои влегуваат во состава на Олиговит филм обложените таблети можат да допринесат за зголемување на отпорноста на организмот кон болестите, за растење, развој и нормално функционирање, на организмот, бидејќи непосредно учествуваат во биохемиските процеси.

Олиговит филм обложените таблети се препорачуваат:

  • Како додаток во исхраната во состојби на неадекватана исхрана (во тек на диета, гладување)
  • Како дополнување на витамини и минерали во тек на бременост и доење
  • После тежок физички напор
  • Во состојби на опоравување после: болести пропратени со високи температури, хируршки зафати
  • Кај заостанување во растот, недостаток на апетит, губење на телесната маса
  • Кај дефицит настанат поради гастроинтестинални и хепатобилијарни болести
  • Кај стресни состојби во кои се можни зголемени потреби од витамини и минерали.

Пакување: 30 таблети.

Содржина

Состав:

    *%НРВ
Витамин А 400 мкг

50

Витамин Д 6 мкг 120
Витамин Е 15 мг 125
Витамин Б1 2 мг 182
Витамин Б2 2 мг 143
Витамин Б6 3 мг 214
Витамин Ц 100 мг 125
Витамин Б12 6 мкг 240
Ниацин 10 мг 63
Пантотенска киселина 10 мг 167
Калциум 120 мг 15
Молибден 100 мкг 200
Хром 30 мкг 75
Флуорид 0.6 мг 17
Манган 0.5 мг 25
Бакар 0.5 мг 50
Цинк 1.5 мг 15
Магнезиум 60 мг 16
Железо 20 мг 143
Јод 30 мкг 20

*НРВ- нутритивна референтна вредност.

Употреба:

Возрасни и деца постари од 12 години: еднаш дневно да се испие по една филм-обложена таблета со малку вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се