GANASSINI Rilastil D-Clar Депигментирачки концентрат во капки 30 мл

GANASSINI Rilastil D-Clar Депигментирачки концентрат во капки 30 мл
2.150,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041780C
favorite_border

Опис на производот

НОЌЕН И ДНЕВЕН ШОК ТРЕТМАН кој се спротивставува на Локализираните темни флеки/ хиперхромиа.

 • Се спротивставува на меланогенезата
 • Го намалува интензитетот на хиперпигментација
 • Ја обновува кожата нежно и ја прави мазна
 • Липозомален трипептид - овозможува обнова на клетката
 • Витамин PP - го намалува пренесувањето на меланосоми и кератиноцити
 • Витамин Ц - го намалува оксидираниот меланин да се трансформира повторно во безбојна форма
 • Тетрапептид-30
 • 4-бутилрезорцинол - ја инхибира активацијата на тирозиназа
 • Екстракт од божур - смирувачко дејство

Пакување: 30 мл

Содржина

Употреба

 • 1-2 капки наутро и навечер
 • Бидејќи содржи AХA киселини кои ја зголемуваат чувствителноста на кожата се препорачува користење на крема со заштитен фактор

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се