GANASSINI Rilastil Xerolact 30% Крема, 40 мл

GANASSINI Rilastil Xerolact 30% Крема, 40 мл
1.021,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045311C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Концентрирана крема за интензивна хидратација и обновување.

  • Кератолитичко и навлажнувачко дејство
  • 30% натриум лактат, натриум ДНА, шеа путер
  • Кај сензитивна кожа, со ксероза и тешка хиперкератоза
  • За секојдневна употреба

Наменета за специфичен дерматолошки третман при кој се овозможува оптимално ниво на хидратација, се обновува функцијата на хидролипидната бариера и физиолошката активност на сувата, многу сувата, сензитивна и ксеротична кожа. Кремата е со јако емолиентно и обновувачко дејство при што го редуцира наталожувањето на стратум корнеум и делува против тешки локализирани хиперкератози. Го намалува задебелувањето при што ја обновува физиолошката еластичност на кожата.

Идеален за јак третман како адјувант во случаи на палмоплантарна кератодерма, тешки кератози на петици и на периунгвиналната регија (регија околу ноктите).

Пакување: 40 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се