GANASSINI Тонимер лаб балсамик софт назален гел, 15 мл

GANASSINI Тонимер лаб балсамик софт назален гел, 15 мл
527,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028869C
favorite_border

Опис на производот

Хипертоничен гел со деконгестивно (по пат на осмоза), навлажнувачко, омекнувачко, заштитно и хидратантно дејство врз назалната лигавица.

Збогатен со морска вода и хијалуронска киселина, еукалиптол и есенцијално Ниаули масло.

Се препорачува во случаи на настинка како и за деконгестија на осетливата мукузна мембрана при алергиски ринитис, синузитис и рино-синузитис.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: хијалуронска киселина, еукалиптол, есенцијално Ниаули масло, аргинин, морска вода, вода, токоферол ацетат, метилпарабен, пропилпарабен.

Употреба:

  • Деца над 6 години: Се прска еднаш дневно во секоја ноздра или според совет од лекар
  • Возрасни: се прска еднаш до два пати дневно во секоја ноздра или според совет од лекар

Може да се прска на секои 3-4 часа, не повеќе од три пати дневно.

Остранете го заштитното капаче. Кога се користи прв пат, притискајте додека не почне да прска, потоа ставете ја нозилата во едната ноздра, додека другата ја држите затворена и испрскајте. Нежно измасирајте од надворешна страна. Измијте ја нозилата со топла вода и потоа исушете ја.

Предупредување: не се употребува кај деца помали од 6 години, пациенти со ларингоспазми, конвулзии и кај лица преосетливи на производот или неговите компоненти. Во случај на крварења, преосетливост на носот, ушите и грлото се употребува единствено после лекарски преглед.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се