GANASSINI Vidermina MD Вагитории со пребиотик, 10 парчиња

GANASSINI Vidermina MD Prebiotic Vaginal Ovules acid pH vaginaleti so prebiotik
GANASSINI Vidermina MD Вагитории со пребиотик, 10 парчиња
649,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
039570C
favorite_border

Опис на производот

GANASSINI md Prebiotic Vaginal Ovules acid pH - Вагиналети за превенција на вагинози и вагинити.

  • Формула за обнова со кисела рН
  • Овули пребиотик индицирани во случаи на нарушена микробиолошка рамнотежа во вагината
  • Идеални за превенција на вагинози, бактериски и габични инфекции како и после употреба на локални и/или системски антибиотици и антимикотици
  • Формулата која содржи алфа глуко-олигосахариди, млечна киселина збогатена со витамин Б5
  • Овозможува да се обнови вагиналниот екосистем и рН вредноста спречувајќи го растот на патогената микрофлора
  • Имаат смирувачко и заштитно дејство

Пакување: 10 вагитории.

Содржина

Состав: Хидрогенизиран коко-глицерид, пропилен гликол, алфа глукан олигосахарид, пантенил триацетат, ПЕГ-7 глицерил кокоат, триаконтанил пвп, лаурет-9, млечна киселина, глицеритинска киселина, вода.

Начин на употреба: Одвиткајте ја овулата и аплицирајте ја длабоко во вагината, најдобро во лежечка состојба. Аплицирајте една овула дневно најдобро навечер после темелно миење со федство за интимна хигиена.
Времетраење на употреба: Се користат 10 дена по една овула дневно или согласно совет на лекар.
Предупредување: Да се чува далеку од видик и дофат на деца. Да се чува на ладно и суво место (T<30°C) подалеку од светлина. Во случај на контакт со очите, исплакнете ги темелно со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се