GANASSINI Видермина пребиотик, 10 вагитории

GANASSINI Видермина пребиотик, 10 вагитории
590,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
039570C
favorite_border

Опис на производот

Вагиналети препорачливи во сите случаи на привремено нарушување на вагиналната микрофлора предизвикано од: бактериска/габична инфекција, антибиотска/антимикотична терапија, стрес, менопауза.

  • α-глукоолигосахариди
  • Млечна киселина
  • Провитамин B5
  • Триаконтил PVP

Пакување: 10 вагитории

Содржина

Употреба: се препорачува 1 вагиналета на ден, во тек на 10 дена, веднаш после циклус.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се