GARNIER All in 1 Мицеларна вода за чувствителна кожа, 100 мл

Garnier Micellar Cleansing Water All in 1, 100 ml micelarna voda
GARNIER All in 1 Мицеларна вода за чувствителна кожа, 100 мл
117,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047814C
favorite_border

Опис на производот

Garnier Skin Naturals Micellar Cleansing Water All in 1 Мицеларна вода за чистење на лице, за чувствителна кожа.

  • Шишето е направено од 100% рециклирана пластика
  • Без парфем
  • Хипоалергено
  • Нула остатоци
  • Дерматолошки и офталмолошки тестирано
  • Во еден потег нежно ја отстранува шминката, ја чисти и смирува кожата
  • Нанесете на лице, очи и усни со помош на тупфер
  • Нема потреба од триење и плакнење

Пакување: 100 мл. 

 

Содржина

Состав: Aqua / Water, Hexylene Glycol, Glycerin, Poloxamer 184, Disodium Cocoamphodiacetate, Disodium Edta, Myrtrimonium Bromide.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Ujë Micellar për pastrim të lëkurës për lëkurë të ndjeshme- 100 ml

Shishe e bërë nga plastika 100% e ricikluar**
Pa parfum
Hipoalergjene
Zero mbetje* 
I testuar dermatologjikisht dhe oftalmologjikisht
Me një hap largon butësisht makijazhin, pastron dhe qetëson lëkurën
Aplikoni në fytyrë, sy dhe buzë duke përdorur një pambuk
Nuk ka nevojë për fërkim dhe shpëlarje