GARNIER Ambre Solaire Enfant Sensitive Expert+ Млеко-спреј за заштита од сонце со СПФ 50+, 300 мл

GARNIER Ambre Solaire Enfant Sensitive Expert+ Млеко-спреј за заштита од сонце со СПФ 50+, 300 мл
539,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053245C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Млеко-спреј за заштита од сонце со многу висок заштитен фактор 50+
  • Погодно за чувствителната детска кожа
  • Педијатриски контролирано
  • Со УВА и УВБ заштита
  • Хипоалергено
  • Без мириси
  • Спречува лепење на песокот на детската кожа

Оваа RESISTO технологија со многу висока заштита 50+ ги штити децата од сончевите зраци за време на нивните активности. Веднаш ја штити чувствителната детска кожа од изгореници и долгорочно оштетување на кожата. Формулата е водоотпорна, и истовремено спречува лепење на песокот на детската кожа и сувост на кожата поради сол или хлорирана вода.

Пакување: 300 мл

Содржина

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина пред изложување на сонце. Не ги изложувајте бебињата и малите деца на сонце. Недоволната количина го намалува нивото на заштита. Повторувајте го нанесувањето често, особено по пливање, потење или бришење. Прекумерното изложување на сонце претставува сериозен ризик по здравјето. Не останувајте предолго време на сонце, иако користите производи за заштита од сонце, бидејќи тие не обезбедуваат 100% заштита. Пред изложување на сонце се нанесува во доволна количина.

Мерки на претпазливост:

Користете заштитна облека (шапка, очила, маичка). Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт со очите, веднаш исплакнете ги со многу вода.

Избегнувајте контакт со облека.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се