GARNIER Botanic Therapy Маска за коса со масло од рицинус и бадем, 300 мл

Garnier Botanic Therapy Hair Remedy anti hair fall mask ricin oil & almond maska za kosa protiv opaganje na kosata
GARNIER Botanic Therapy Маска за коса со масло од рицинус и бадем, 300 мл
331,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045268C
favorite_border

Опис на производот

Garnier Botanic Therapy Hair Remedy - Маска за слаба коса склона кон опаѓање поради кршење

  • Ревитализирачка формула со рицинусово и органско бадемово масло
  • Ја храни, зајакнува и штити косата од опаѓање поради кршење
  • 97% состојки од природно потекло

Пакување: 300 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Isopropyl Myristate, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycine Soja Oil / Soybean Oil, Ricinus Communis Seed Oil / Castor Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil / Sunflower Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil / Sweet Almond Oil, Acer Saccharum Extract / Sugar Maple Extract, Cococaprylate/caprate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Caprylyl Glycol, Tartaric Acid, Cetyl Esters, Benzoic Acid, Caramel, Linalool, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Parfum / Fragrance

Употреба: Нанесете после миење на косата и оставете 1 минута, а потоа исплакнете. Во случај на контакт со очите, веднаш темелно исплакнете со вода. Не голтајте. Чувајте вон дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се