GARNIER Botanic Therapy Oat Delicacy Нежен регенератор за коса и скалп, 200 мл

garnier botanic therapy gentle conditioner oat delicacy rice cream&organic oat milk, delicate hair&scalp maska regenerator za kosa i skalp
GARNIER Botanic Therapy Oat Delicacy Нежен регенератор за коса и скалп, 200 мл
200,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053947C
favorite_border

Опис на производот

Garnier Botanic Therapy регенераторот ја штити косата и скалпот и ја навлажнува косата. Регенераторот комбинира оризова павлака и органско овесно млеко во кремаста, нежна формула за нега за дополнително мазна коса. Овесното млеко е познато по неговото смирувачко дејство на чувствителниот и иритиран скалп, додека оризот има ефект на негување; заштита и навлажнувачки својства. Високо компатибилната формула е сертифицирана од ECARF.

  • За смирен скалп и понегувана коса
  • Високо компатибилен - без силикони
  • Навлажнувачки ефект
  • За чувствителна коса и чувствителен скалп
  • Хипоалергена формула

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: aqua/water / eau cetyl alcohol peg-180 elaeis guineensis oil / palm oil hydroxyethylcellulose dodecane sodium hydroxide sodium benzoate avena sativa kernel extract/oat kernel extract poloxamer 407 limonene benzoic acid benzyl salicylate benzyl alcohol linalool xanthan gum isopropyl myristate aloe barbadensis leaf juice isostearyl alcohol myristyl alcohol cetrimonium chloride cetyl esters bht citric acid potassium sorbate lauryl peg/ppg-18/18 methicone coumarin hexyl cinnamal oryza sativa starch/rice starch, parfum / fragrance, f.i.l #d211706/3.

Употреба: после шампонирање нанесете на влажна коса, а потоа исплакнете.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се