GARNIER Botanic Therapy Oat Delicacy Нежен шампон за коса и скалп, 400 мл

GARNIER Botanic Therapy Oat Delicacy Нежен шампон за коса и скалп, 400 мл
258,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053946C
favorite_border

Опис на производот

Нежен смирувачки шампон за чувствителен скалп и коса со екстракти од природно потекло.

Збогатен со оризов скроб и органско овесно млеко, хипоалергена формула која делува како штит кој ја чува и хидрира косата и скалпот.

  • Без силикони
  • Хипоалергена формула
  • За смирен скалп и понегувана коса
  • Навлажнувачки ефект
  • За чувствителна коса и чувствителен скалп

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: aqua/water / eau cetyl alcohol peg-180 elaeis guineensis oil / palm oil hydroxyethylcellulose dodecane sodium hydroxide sodium benzoate avena sativa kernel extract/oat kernel extract poloxamer 407 limonene benzoic acid benzyl salicylate benzyl alcohol linalool xanthan gum isopropyl myristate aloe barbadensis leaf juice isostearyl alcohol myristyl alcohol cetrimonium chloride cetyl esters bht citric acid potassium sorbate lauryl peg/ppg-18/18 methicone coumarin hexyl cinnamal oryza sativa starch/rice starch, parfum / fragrance, f.i.l #d211706/3.

Употреба: нанесете на мокра коса, па потоа исплакнете.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се