GARNIER Botanic Therapy Oat Delicacy Нежна маска за коса и скалп, 300 мл

garnier botanic therapy balm mask hypoallergenic oat delicacy rice cream&oat milk, delicate hair&scalp , balsam maska za kosa
GARNIER Botanic Therapy Oat Delicacy Нежна маска за коса и скалп, 300 мл
292,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053948C
favorite_border

Опис на производот

Garnier Botanic Therapy балсам маската ја штити косата и скалпот и ја навлажнува и потхранува косата. Маската за коса комбинира оризова павлака и органско овесно млеко во кремаста, нежна формула за нега за дополнително мазна коса. Овесното млеко е познато по неговото смирувачко дејство на чувствителниот и иритиран скалп, додека оризот има ефект на негување; заштита и навлажнувачки својства. Високо компатибилната формула е сертифицирана од ECARF.

  • За смирен скалп и понегувана коса
  • Високо компатибилен - без силикони
  • За смирен скалп и понегувана коса
  • Навлажнувачки ефект
  • За чувствителна коса и чувствителен скалп
  • Хипоалергена формула

Косата е интензивно хидрирана, станува мека и сјајна од коренот до врвовите без да тежи.

Пакување: 300 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се