GARNIER Fructis Hair Food Ананас маска за коса, 390 мл

Garnier Fructis Pineapple Hair Food Glowing Lengths Mask 390 ml maska za kosa
GARNIER Fructis Hair Food Ананас маска за коса, 390 мл
381,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055702C
favorite_border

Опис на производот

Garnier Fructis Pineapple Hair Food Glowing Lengths Mask - Хранлива маска за долга коса од ананас. Интензивен третман за коса 3 во 1 може да се користи како регенератор, маска со плакнење на косата или регенератор без плакнење на косата.

  • Маска за долга коса без сјај
  • 97% природно потекло
  • Веганска формула
  • 99% биоразградлива формула
  • Дерматолошки тестирано
  • Без силикон за природен допир

Пакување: 390 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Isopropyl Myristate, Cetyl Esters, Helianthus Annuus Seed Oil / Sunflower Seed Oil, Phyllanthus Emblica Fruit Extract, Ananas Sativus Fruit Extract / Pineapple Fruit Extract, Cocos Nucifera Oil / Coconut Oil, Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter, Glycerin, Kaolin, Caprylic/capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Tartaric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Salicylic Acid, Caramel, Linalool, Geraniol, Coumarin, Limonene, Citronellol, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Parfum / Fragrance.

Употреба:

  1. Балсам: после шампонирање за лесно расчешлување без отежнување.
  2. Маска: нанесете на цела должина на косата, оставете да отстои 3 до 5 минута и измијте, за хранлива нега на коса без сјај.
  3. Нега без измивање: нанесете мала количина по цела должината на влажна коса, за интензивна и хранлива нега и сјај на косата.

Во случај на контакт со очите, веднаш добро измијте ги со вода.
Внимание: Не голтајте. Чувајте подалеку од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се