GARNIER Мицеларна вода за чистење лице 2 во 1, со јаглен, 400 мл

Garnier Skin Active Micellar Purifying Jelly Water with Charcoal 2 in 1 micelarna voda za cistenje lice so jaglen
GARNIER Мицеларна вода за чистење лице 2 во 1, со јаглен, 400 мл
315,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056104C
favorite_border

Опис на производот

Garnier Skin Active Micellar Purifying Jelly Water with Charcoal Мицеларна-гел вода за чистење на лице збогатена со активен јаглен.

  • 2 во 1
  • Jа отстранува шминката
  • Ги намалува митесерите
  • Без плакнење
  • Нема видливи остатоци
  • Хипоалергично и дерматолошки тестирано шише
  • Нежните мицели се врзуваат и ја отстрануваат нечистотијата, маснотијата и шминката од очите, усните и лицето
  • Збогатена со активен јаглен и салицилна киселина помага во прочистување на кожата и намалување на неправилностите

Пакување: 400 мл.

Содржина

Состав: Aqua / Water, Butylene Glycol, Carbomer, Sodium Hydroxide, Alcohol Denat., Poloxamer 184, Disodium Cocoamphodiacetate, Charcóal Powder, Caprylyl Glycol, Ci̇tric Acid, Polyglycerin-10, Polyglyceryl-10 Myristate, Polyglyceryl-10 Stearate, Salicylic Acid, Benzoic Acid, Polysorbate 20, Sodium Dehydroacetate, Parfum/fragrance. (F.I.L.  Z289355/1).

Употреба: Нанесете со тупфер или директно со прстите, наутро и навечер. Нема потреба од плакнење. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се