GARNIER Mineral Action Control+ Антиперспирант дезодоранс, 150 мл

Garnier Mineral Action Control+ 96h dezodorans antiperspirant
GARNIER Mineral Action Control+ Антиперспирант дезодоранс, 150 мл
227,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050935C
favorite_border

Опис на производот

Garnier Mineral Action Control+ Антиперспирант дезодоранс

 • Со растителни полифеноли
 • Со Mineralit (перлит)
 • x5 апсорпција
 • Целосна заштита 
 • Нежен за кожата
 • Против иритации
 • Без алкохол
 • 96 часа кожата е сува на допир
 • И овозможува на кожата да дише
 • Против непријатни мириси
 • Клинички и дерматолошки тестирано

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: Isobutane, Aluminum Chlorohydrate, Aluminum Sesquichlorohydrate, Isopropyl Palmitate, Dimethicone, Isododecane, Parfum/ Fragrance, Camellia Sinensis Leaf Extract, Disteardimonium Hectorite, Perlite, Propylene Carbonate, Dimethiconol, Alpha-isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Isoeugenol, Limonene, Linalool (F.I.L. C227250/1).

Употреба: Пред употреба протресете. Напрскајте под пазувите со оддалеченост од 15 цм. 

Внимание: Исклучително запалива аеросол. Боцата е под притисок, може да дојде до пукање ако се загрева. Држете ја подалеку од топлина, топли површини, отворен пламен и други извори на палење. Да не се пуши, да не се прска со отворен оган или други извори на палење. Да не се оштетува или пали дури ни кога е празна. Да се заштитува од сончева светлина. Да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува вон дофат на деца. Да не се прска во очи или на иритирана кожа. Да не се вдишува намерно. Не користете за која било цел освен за онаа за која е наменет производот. Да не се користи во затворен просторија.

Боцата може да се рециклира.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се