GARNIER Mineral Магнезиум Антиперспирант дезодоранс, 150 мл

Garnier Magnesium ultra dry 72h dezodorans antiperspirant
GARNIER Mineral Магнезиум Антиперспирант дезодоранс, 150 мл
227,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050934C
favorite_border

Опис на производот

GARNIER Mineral Ultra Dry Антиперспирант дезодоранс

  • Со апсорбирачки магнезиум (магнезиум оксид)
  • Со Mineralit (перлит)
  • x5 апсорпција
  • Долготрајно чувство на сувост
  • 72 часовна заштита од непријатни мириси и потење
  • И овозможува на кожата да дише
  • Не остава бели траги на облеката и кожата
  • Без алкохол
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: Isobutane, Aluminum Chlorohydrate, Isododecane, Cocos Nucifera Oil/ Coconut Oil, Isopropyl Palmitate, Parfum/ Fragrance, Panthenol, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Oxide, Perlite, Propylene Carbonate, Dimethicone, Dimethiconol (F.i.l C252474/2).

Употреба: Пред употреба протресете. Напрскајте под пазувите со оддалеченост од 15 цм. 

Внимание: Исклучително запалива аеросол. Боцата е под притисок, може да дојде до пукање ако се загрева. Држете ја подалеку од топлина, топли површини, отворен пламен и други извори на палење. Да не се пуши, да не се прска со отворен оган или други извори на палење. Да не се оштетува или пали дури ни кога е празна. Да се заштитува од сончева светлина. Да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува вон дофат на деца. Да не се прска во очи или на иритирана кожа. Да не се вдишува намерно. Не користете за која било цел освен за онаа за која е наменет производот. Да не се користи во затворен просторија.

Боцата може да се рециклира.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се