GARNIER Skin Active Pure Active Дневна матирачка хидратантна нега, 50 мл

garnier skinactive pure control daily mattifying moisturiser blemishes & shine dnevna matiracka hidratantna krema
GARNIER Skin Active Pure Active Дневна матирачка хидратантна нега, 50 мл
333,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054446C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменета за масна кожа склона кон неправилности
  • Формула со комбинација од матирачки Airlicium™ и прочистувачка салицилна киселина
  • Обезбедува 8 часа матирана кожа и ја смалува видливоста на порите и неизедначената текстура на кожата
  • Лесна, смирувачка текстура која брзо се впива и не остава мрсен слој
  • Ја хидрира кожата оставајќи ја со мат завршеток
  • Некомедогена формула
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Dimethicone, Alcohol Denat, Glycerin, Isostearyl Neopentanoate, Butylene Glycol, Silica Silylate, Ammonium Cryldimethyltauramide / Ammonium, Polyacryloyldimethyl Taurate, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Biosaccharide Gum-1, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, CI 42090 / Blue 1, CI 60730 / Ext. Violet 2, Citral, Dimethicone Crosspolymer, Disodium EDTA, Geraniol, Limonene, Linalool, PEG-12 Dimethicone, Phenoxyethanol, Poloxamer 184, Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Polyacrylate, Parfum / Fragrance.

Употреба: нанесете на исчистено лице секое утро и/или навечер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се