GARNIER Skin Naturals Црна маска за лице, 28 г

GARNIER Skin Naturals pure charcoal black sheet mask mattifying + hydrating with hyaluronic acid + black tea + lha + hijaluronska kiselina crn caj +crna maska za lice masna koza
GARNIER Skin Naturals Црна маска за лице, 28 г
124,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047817C
favorite_border

Опис на производот

Garnier Skin Naturals Pure Charcoal Black Tissue Црна маска за лице во марамици за интензивна хидратација за масна кожа збогатена со јаглен, екстракт од црн чај, LHA и хијалуронска киселина.

Матира и хидрира еквивалентно на 1 недела хидратантен серум во концентрација*. Кожата е прочистена со матирачки ефект.

*Еквивалентно на просечна концентрација на глицерин при нанесување во текот на 1 недела од Skin Naturals нега за хидратација и матирање на кожата со екстракт од зелен чај.

Дерматолошки тестирано.

Пакување: 28 г

Содржина

Употреба:

  1. Отворете ја маската и ставете ја на исчистено лице. Прилагодете ја маската на контурите на вашето лице.
  2. Оставете да делува 15 минути. Отстранете ја маската.
  3. Нежно масирајте или употребете памук за да го отстраните вишокот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се