GARNIER Skin Naturals Hyaluronic Rose Гел-крем со хијалуронска киселина и роза, 50 мл

GARNIER Skin Naturals Hyaluronic Rose Гел-крем со хијалуронска киселина и роза, 50 мл
325,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052545C
favorite_border

Опис на производот

  • Дерматолошки тестирано
  • За сите типови на кожа

Збогатен со вода од роза од природно потекло и хијалуронска киселина од природно потекло. Резултатите се видливи после 1 недела*: ја негува кожата, од ден во ден ја враќа еластичноста на кожата, го враќа природниот сјај и блескавоста.

Овозможува хидратација во текот на 24 часа.

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: вода, глицерин, диметикон, цетеарил етилхексаноат, алкохол денат, цветна вода од rosa damascena, амониум полиакрилоилдиметил таурат, хидроксиетилпиперазин етан сулфонска киселина, феноксиетанол, каприлил гликол, изопропил миристат, аскорбил глукозид (аскорбил глукозид е растворлив во вода, стабилен дериват на витамин Ц кој може да се дисоцира на кожата и да испорача витамин Ц, се користи во различни козметички и производи за лична нега за да помогне да се надополни и подобри нерамномерниот тон на кожата, да ја измазне и осветли кожата), парфем, пропандиол, диметиконол, натриум хијалуронат, ксантанска гума, динатриум едта, аргинин, натриум хидроксид, лимонска киселина, салицилна киселина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се