GARNIER Skin Naturals Мицеларна вода со екстракт од роза, 400 мл

GARNIER Skin Naturals Мицеларна вода со екстракт од роза, 400 мл
335,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050933C
favorite_border

Опис на производот

Нежен и женствен цветен мирис!

  • Мицеларна вода за сите типови кожа, дури и за чувствителна.
  • Збогатена со вода од роза
  • Ја отстранува шминката и нечистотијата, и ја прави сјајна кожата
  • Дерматолошки и офталмолошки тестирано

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Hexylene Glycol, Glycerin, Rosa Damascena Flower Water, Ppg-26-Buteth, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Arginine, Poloxamer 184, Disodium Cocoamphodiacetate, Disodium Edta, Propanediol, Citric Acid, Salicylic Acid, Myrtrimonium Bromide, Linalool, Limonene, Parfum/Fragrance (F.I.L B241612/0).

Употреба: нанесте на лице, очи и усни со помош на памукче. Нема потреба од триење. Не е потребно да се плакне.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се