GARNIER Skin Naturals Vitamin C Хидратантен гел за дневна нега со витамин Ц, 50 мл

GARNIER Skin Naturals Vitamin C Хидратантен гел за дневна нега со витамин Ц, 50 мл
333,00 ден.
283,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053284C
favorite_border

Опис на производот

  • Збогатен со витамин Ц + екстракт од лимон за сјајна кожа
  • Со 98% состојки од природно потекло
  • Дерматолошки тестирано

Витамин Ц - познат како дерматолошки активна состојка која помага да се интензивира и зајакне сјајот на кожата. Екстракт од лимон - обновувачка состојка, позната по способноста кожата да ја направи посјајна.

Лесниот, освежувачки гел нанесувајте го секојдневно после чистење на лицето.

После една употреба: кожата е интензивно хидрирана во текот на 48 часа, тенот изгледа посвежо.

После 4 недели: кожата делува посветла и помалку уморно.

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Aqua/Water, Glycerin, Propanediol, Alcohol, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-10 Laurate, Sodium Hydroxide, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Salicylic Acid, Citrus Limon Fruit Extract/Lemon Fruit Extract, Ascorbyl Glucoside, Sodium Hyaluronate, Linalool, Limonene, Geraniol, Parfum/Fragrance.

Aqua / Water, Dicaprylyl Ether, Caprylic / Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Simmondsia Chinensis Seed Oil / Jojoba Seed Oil, Propanediol, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Pentylene Glycol, Argania Spinosa Citrus Powder, Lea Paradisi Fruit Extract / Grapefruit Fruit Extract, Calcium Pca, Glyceryl Stearate Se, Sodium Phytate, Arginine, Alcohol, Ascorbyl Glucoside, Citric Acid, Xanthan Gum, Tocopherol, Salicylic Acid, Mica, Ci 77891 / Titanium Dioxide, Linalool, Geraniol, Citral, Benzyl Alcohol, Perfume / Fragrance (FIL Z289279 / 1)Aqua / Water, Dicaprylyl Ether, Caprylic / Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Simmondsia Chinensis Seed Oil / Jojoba Seed Oil, Propanediol, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Pentylene Glycol, Argania Spinosa Citrus Powder, Lea Paradisi Fruit Extract / Grapefruit Fruit Extract, Calcium Pca, Glyceryl Stearate Se, Sodium Phytate, Arginine, Alcohol, Ascorbyl Glucoside, Citric Acid, Xanthan Gum, Tocopherol, Salicylic Acid, Mica, Ci 77891 / Titanium Dioxide, Linalool, Geraniol, Citral, Benzyl Alcohol, Perfume / Fragrance (FIL Z289279 / 1)Aqua / Water, Dicaprylyl Ether, Caprylic / Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Simmondsia Chinensis Seed Oil / Jojoba Seed Oil, Propanediol, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Pentylene Glycol, Argania Spinosa Citrus Powder, Lea Paradisi Fruit Extract / Grapefruit Fruit Extract, Calcium Pca, Glyceryl Stearate Se, Sodium Phytate, Arginine, Alcohol, Ascorbyl Glucoside, Citric Acid, Xanthan Gum, Tocopherol, Salicylic Acid, Mica, Ci 77891 / Titanium Dioxide, Linalool, Geraniol, Citral, Benzyl Alcohol, Perfume / Fragrance (FIL Z289279 / 1)

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се