GARNIER Skin Naturals Витамин Ц серум за лице, 30 мл

GARNIER Skin Naturals Витамин Ц серум за лице, 30 мл
326,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052547C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Супер серум со витамин Ц за сјај на кожата.

Прв Garnier серум со 3.5% концентрација на витамин Ц + ниацинамид + салицилна киселина.

Формула која овозможува сјајност, го изедначува тенот и ги ублажува темните флеки за само 6 дена.

Докажана ефикасност - после само 3 дена употреба, кожата делува изедначено и мазно.

Спојот на дерматолошки активните состојки е познат по тоа што ги ублажува темните флеки и ја прават кожата помазна, а екстрактот од лимон е одбран поради својствата за подобрување на сјајноста и служи како антиоксидант.

Пакување: 30 мл

Содржина

Употреба: нанесете една полна пумпица од серумот на чисто лице и нежно втријте го во кожата.

Користете го наутро и навечер, пред дневната и ноќната крема.

Внимание: избегнувајте го пределот околу очите 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се