GARNIER Skin Naturals Vitamin C Серум за лице со витамин Ц, ноќен, 30 мл

Garnier Skin Naturals Night Serum with Pure Vitamin C, 30 ml
GARNIER Skin Naturals Vitamin C Серум за лице со витамин Ц, ноќен, 30 мл
440,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055697C
favorite_border

Опис на производот

Garnier Skin Naturals Night Serum with Pure Vitamin C - Витамин Ц ноќен серум за сјај на кожата на лицето.

  • Формула со 10% чист витамин Ц од природно потекло
  • Хијалуронска киселина го враќа сјајот на уморната кожа
  • Разбудете се со сјајна, мазна кожа, со одморен изглед, после само 3 ноќи
  • Наменет за сите типови на кожа
  • Дерматолошки тестирано
  • Веганска формула - не содржи состојки од животинсо потекло
  • Шише направено од 25% рециклирано стакло - освен етикета, адитиви и пумпица
  • После два месеца клинички докажано делува на сјајот на кожата, тенките линии, темните флеки, изедначеноста на тенот и мазноста

Пакување: 30 мл.

Содржина

Состав: Aqua/ Water, Ascorbic Acid, Pentylene Glycol, Glycerin, Sodium Hydroxide, Hydroxyacetophenone, Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Caprylyl/ Capryl Glucoside, Polyquaternium-67, Adenosine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Hyaluronate, Linalool, Limonene, Geraniol, Parfum / Fragrance. (F.I.L. Z70023465/1).

Употреба: Секоја вечер нанесете на чисто лице и врат. Избегнувајте го пределот околу очите.

Во случај на контакт со очите веднаш темелно исплакнете ги. Содржи чист витамин Ц, поради што може да дојде до промена на бојата, без никакво влијание на ефикасноста.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се