GENGIGEL Гел за гингиви, 20 мл + подарок четка за заби

GENGIGEL sprej 20ml + Cobor toothbrush deep clean  Gel za nepca, 20 ml + podarok četka za zabi
GENGIGEL Гел за гингиви, 20 мл + подарок четка за заби
643,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
006940C
favorite_border

Опис на производот

Gengigel во облик на гел особено е ефикасен при акутни состојби на пародонтални болести (гингивитис, пародонтитис). Содржи хијалуронска киселина која обезбедува моментална помош при ублажување на симптомите на пародонталната болест.

Gengigel гел овозможува брза и ефикасна помош кај:

  • воспалени и отечени непца, непца кои крварат

  • продлабочени џебови во непцата

  • оштетување на непцата заради вадење или чистење на забите или хируршки зафати

  • иритирани ткива во устата заради фиксни (коронки, мостови) или мобилни забни протези

Пакување: 20 мл + подарок четка за заби.

Содржина

Состав: хијалуронска киселина, ксилитол, алкохол и други состојки.

Употреба: слој од гелот рамномерно да се втрие во непцата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се