GEOPROM Dr. Leo Baby Витамин Д3 + К1, 30 twist of капсули

GEOPROM Dr. Leo Baby Витамин Д3 + К1, 30 twist of капсули
259,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047766C
favorite_border

Опис на производот

Dr LEO® BABY D3+K1 е храна за посебна медицинска намена препорачана од европските педијатри за предвремено родени и доносени бебиња и доенчиња на исхрана со мајчино млеко.

Dr LEO® BABY D3+K1 е наменет за диететско регулирање на рахитис и доцна хеморагиска болест на новородено.

Dr.Leo® BABY D3+K1 содржи “twist-off” капсули кои се отвораат со вртење, за најкомфорна примена со лесно и прецизно дозирање.

Витаминот Д3 и витаминот К1 имаат особено важна улога за здрав развој на новороденчиња и бебиња:

  • Витаминот Д придонесува за нормален раст и развој на коските и забите
  • Витаминот Д придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем
  • Витаминот Д придонесува за нормална апсорпција и употреба на калциумот
  • Витаминот К придонесува за одржување на здрави коски и нормална коагулација на крвта

Пакување: 30 Twist - off капсули

Содржина

Состав: една капсула содржи:

Витамин Д3 10 мкг (400 ИЕ)
Витамин К1 25 мкг

 

Употреба: 1 капсула дневно, од втората недела до крајот на третиот месец од раѓање.

Свртете и отстранете го горниот дел од капсулата, потоа притиснете ја капсулата и содржината во капсулата истиснете ја директно во устата на бебето, на лажичка, во кашичка или помешана во млеко.

Важно! Внимавајте да не падне капсулата во устата на бебето. Истиснете ја само содржината на капсулата. Празната капсула потоа треба да се фрли.

Се препорачува кај предвремено родени и доносени деца и доенчиња на исхрана со мајчино млеко.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се