GEROVITAL Антицелулитен крем, 200 мл

GEROVITAL Антицелулитен крем, 200 мл
734,00 ден.
624,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050996C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL® H3 EVOLUTION perfect look ANTI-CELLULITE CREAM

  • Антицелулитна крема
  • Дерматолошки тестирано
  • Со природно масло од дива роза и кофеин

Кремата содржи масло од семе од дива роза и шеа путер за лесна апсорпција без да ја масти кожата и да и предизвикува чувство на тежина. Кофеинот поттикнува согорување на масти, и ја стимулира микроциркулацијата и дренажните процеси во ткивата со целулит. Aeсцин, најактивниот сапонин од дивиот костен, има корисни ефекти кои го намалуваат изгледот на кожата како кора од портокал. Никотинамидот има ефекти на преструктуирање, ја стимулира синтезата на нови влакна на колаген и еластин, ја тонизира и ја подобрува текстурата на кожата.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, C12-15 алкил бензоат, цетеарил оливат, сорбитан оливат, кофеин, ниацинамид, масло од олус, пентилен гликол, ундекан, глицерил стеарат, тридекан, диметикон, феноксиетанол, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, масло од семе од дива роза, шеа путер, есцин, парфем, етилхексилглицерин, тетранатриум ЕДТА; сорбитан изостеарат, полисорбат 60, ВНА, аскорбил палмитат, натриум хидроксид, CI 17 200.

Употреба: Нанесете од кремата на местата со целулит и убаво масирајте. Се препорачува да се користи подолг временски период. Комбинирајте го третманот со здрава исхрана и редовно вежбање.

Намалување на целулитот: намалување на обемот на бутовите за максимум 2,5 см*

*Ефективноста е демонстрирана со мерења на обемот на бутовите, по 42 дена употреба.

Резултати од ефективното тестирање во истражувачкиот центар EVIC Романија.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се