GEROVITAL Farmec Ленти за депилација на тело, 14 ленти

GEROVITAL Farmec Ленти за депилација на тело, 14 ленти
189,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045701C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Ленти со восок за отстранување на влакна од телото

  • Екстракт од орхидеја
  • Дерматолошки тестирано
  • Долготрајни резултати до 4 недели
  • Едноставни за употреба

Пакување: 14 ленти

Содржина

Употреба:

Нанесување на лентите: Кожата мора да биде чиста и сува, без иритации и траги од козметички производи. Загрејте ги лентите меѓу дланките додека восокот не омекне.

Мерки на претпазливост: Ако се применува прв пат или на нова површина на телото, тестирајте го производот на мал дел од кожата. Ако не постојат несакани реакции во рок од 24 часа, продолжете со употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се