GEROVITAL Farmec Професионален восок за тело 100 г

GEROVITAL Farmec Професионален восок за тело 100 г
242,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045704C
favorite_border

Опис на производот

Професионален восок за отстранување на влакна 

  • Екстракт од ванила
  • За лице, препони, пазуви
  • Дерматолошки тестирано

Професионален восок базиран на природна смолa и пчелин восок, збогатен со екстракт од ванила. Идеален за отстранување на влакната на лице, за препони и пазуви, со долготрајни резултати до 4 недели.

Пакување: 100 г

Содржина

Употреба: Восокот мора целосно да се стопи во садот. Може да се загрева во сад со вода, директно на шпоретот или на керамичка плоча.

Мерки на претпазливост: Ако се применува прв пат, тестирајте го производот на мал дел од кожата. Ако не постојат несакани реакции во рок од 24 часа, продолжете со употреба. Кожата мора да биде чиста и сува, без траги од козметички производ.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се