GEROVITAL H3 Derma+ Хидратантен крем 24 часа, 50 мл

Gerovital H3 Derma + Active Moisturizing Cream 24h 50ml
GEROVITAL H3 Derma+ Хидратантен крем 24 часа, 50 мл
713,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
046624C
favorite_border

Опис на производот

Gerovital H3 Derma + Active Moisturizing Cream Активен хидратантен крем 24 часа

  • За непосредна и долготрајна хидратација
  • За дехидрирана и сува кожа
  • Дерматолошки тестирано

Сувата и дехидрирана кожа е чувствителна кожа, на која и недостигаат липиди и вода. Овој крем е создаден да ја обнови хидролипидната бариера и да го урамнотежи недостигот од длабока хидратација кај сувата кожа, стимулирајќи ја способноста на клетките да ја задржат водата.

Активни состојки:

  • Ceramidyl - Omega 3-6-9 ја обновува функцијата на бариерата на кожата, која станува похидрирана, поеластична и позатегната

  • Sepilift DPHP овозможува долготрајна хидратација на кожата, ги израмнува несовршеностите и брчките и ги тонизира ткивата

  • Aquaxyl ја оптимизира хидратацијата со зголемување на содржината на хијалуронска киселина, спречува дехидратација преку стимулирање на производството на церамиди и ја стимулира синтезата на протеини

  • Urea се наоѓа во кожата како главна компонента на природниот фактор за хидратација. Уреата ја подобрува способноста на клетките на кожата да ги изложат деловите што ја врзуваат водата, апсорбирајќи и задржувајќи голема количина на вода во ткивата. Исто така уреата може да ја забрза стапката на епителизација на епидермални лезии.

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Urea, Glycerin, Squalane, Caprylic Capric Triglyceride, Persea Gratissima Oil, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Xylitylglucoside, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Anhydroxylitol, Tocopheryl Acetate, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Xylitol, Parfum, Ethylhexylglycerin, Tetrasodium EDTA, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, Glucosyl Ceramide, BHA, Polyglyceryl-10 Laurate, Phospholipids, Citric Acid, Cholesterol, Sodium Hydroxide.

Употреба: се нанесува наутро и навечер на лицето, вратот и деколтето, на чиста кожа без шминка.

Мислења на потрошувачи

kitanovska.viki
5
Одлична крема за сува, дехидрирана кожа без сјај. Ја враќа влажноста на кожата и ја потхранува.
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се